PÁLYÁZATÍRÁS, ÜZLETVITELI TANÁCSADÁS

 

  • Vállalkozóvá válás támogatás

  • Vállalkozóvá válás 3 millió forintig terjedő tőkejuttatás támogatás 

A pályázati felhívás évente, megyénként eltérő időpontban, de jellemzően március-április hónapban jelenik meg! Érdemes minél előbb benyújtani.
A legfeljebb 3 millió forint összegű támogatás pályázható, melyből 2 millió forint vissza nem térítendő és 1 millió forint visszatérítendő támogatásként igényelhető. 
A támogatás célja legalább egy hónapja folyamatosan álláskeresőként nyilvántartott, illetve rehabilitációs járadékban, vagy rehabilitációs ellátásban részesülő személyek vállalkozóvá válásának elősegítése, támogatása. Bármilyen vállalkozási tevékenység elkezdhető a támogatás segítségével (egyéni vállalkozás, mezőgazdasági őstermelői tevékenység, új társas vállalkozás alapítása, meglévő társas vállalkozáshoz csatlakozás).
A pályázónak rendelkeznie kell saját forrással, a teljes beruházási költség 20%-nak megfelelő összegű készpénzzel, bankszámla egyenleggel, illetve a vállalkozás indításához szükséges, megfelelő szakképzettséggel.

 

  • 6 havi, minimálbérnek megfelelő összegű támogatás vállalkozóvá váláshoz

A 6 havi, minimálbérnek megfelelő összegű támogatás önállóan, illetve a 3 milliós tőkejuttatás támogatással együttesen is igényelhető. 
A támogatás havi összege a mindenkori minimálbér összege. 
A támogatás célja legalább egy hónapja folyamatosan álláskeresőként nyilvántartott, illetve rehabilitációs járadékban, vagy rehabilitációs ellátásban részesülő személyek vállalkozóvá válásának elősegítése, támogatása. Bármilyen vállalkozási tevékenység elkezdhető a támogatás segítségével (egyéni vállalkozás, mezőgazdasági őstermelői tevékenység, új társas vállalkozás alapítása, meglévő társas vállalkozáshoz csatlakozás).

 

  • Gyakornoki program pályakezdők támogatására

A pályázatok benyújtása 2020. március 31-ig lehetséges!
Azon teljes lezárt üzleti évvel rendelkező vállalkozások nyújthatnak be kérelmet, akiknél az éves átlagos statisztikai állományi létszám az utolsó lezárt üzleti évben minimum 1 fő volt. KATA hatálya alá tartozó vállalkozás nem pályázhat!
A gyakornokra vonatkozó főbb feltételek, hogy 25 év alattinak-, illetve legfeljebb középfokú végzettségűnek kell lennie, OKJ-s szakképesítéssel kell rendelkeznie. Felsőfokú végzettséggel vagy felsőoktatásban szerzett szakképzettséggel nem rendelkezhet.
A támogatott foglalkoztatás 9 hónap időtartamú, ezt követően 4,5 hónapig kötelező a támogatás nélküli továbbfoglalkoztatás.
A 9 hónap alatt támogatják a gyakornok bérét és járulékát, valamint a mentorálását ellátó kapcsolattartó bérét 80 000 Ft/hó összegben. 
A gyakornok munkaköréhez, munkavégzéséhez kapcsolódó tárgyi eszközök beszerzését is lehetővé teszi a támogatás, a teljes projekt költségének legfeljebb 25%-a erejéig. Gyakornokonként 300.000 Ft értékben kis értékű tárgyi eszközök, munkaruházat, munkavédelmi eszközök vásárolhatók.
Vissza nem térítendő támogatás, önerő, fedezet nem szükséges a pályázathoz.

 

  • Munkahelyteremtő  beruházási támogatás

A pályázat évente több alkalommal megjelenik, fő feltétele, hogy a pályázónak legalább 2 fő, teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló számára kell új munkahelyet létesítenie és a megnövekedett létszámra 2 éves folyamatos foglalkoztatási kötelezettséget kell vállalnia.
A projekthez legalább 25 % saját forrás szükséges, illetve megfelelő fedezetet kell biztosítani.
A támogatást vissza nem térítendő formában nyújtják, melynek összege: új munkahelyenként legalább 1,5 millió Ft, bizonyos feltételek teljesülése esetén legfeljebb 3,4 millió Ft. 

 

  • Munkahelymegőrzés támogatás

Támogatás azon munkaadó részére állapítható meg, aki működésével összefüggő okból a munkavállaló(k) munkaviszonyát felmondással kívánja megszüntetni. A vissza nem térítendő támogatás a felmondással érintett munkavállaló(k) foglalkoztatásához legfeljebb egy évig, havonta, utólag folyósítható.
A támogatás mértéke a felmondással érintett munkavállaló munkabére és szociális hozzájárulási adó együttes összegének 25-90%-áig terjedhet. A támogatás havi mértéke munkavállalónként nem haladhatja meg a kötelező legkisebb munkabér 150%-át.
A támogatás feltételeként vállalni kell a munkavállalónak a támogatás folyósítása alatti foglalkoztatását, valamint azt követően legalább a támogatott foglalkoztatás időtartamával megegyező időtartamú továbbfoglalkoztatását, illetve  telephelyen meglévő átlagos statisztikai állományi létszámának megtartását.

 

  • Bérköltség támogatás

Ha új kollégát szeretnének alkalmazni a cégnél, akkor érdemes bérköltség támogatást igénybe venni. A járási hivatalok foglalkoztatási osztályán a regisztrált álláskeresők foglalkoztatásához vissza nem térítendő bérköltség támogatás igényelhető különböző konstrukciókban. Fő feltétel, hogy az új munkavállaló felvétele létszámnövekedést kell, hogy eredményezzen. 
A különféle programok feltételeitől, illetve az álláskereső személy célcsoportba sorolhatóságától függően 6, illetve 8 hónapra igényelhető támogatás, melyet kötelező továbbfoglalkoztatás követ, a támogatott foglalkoztatás időtartamának felével megegyező időtartamban. (3, ill. 4 hónap). A támogatás összege szintén változó, az álláskereső személy célcsoportba sorolhatóságától függően a bruttó munkabér és szociális hozzájárulási adó 70%, illetve 100%-os mértékéig igényelhető. A rendelkezésre álló pénzügyi kerettől függően változhat a támogatás felső határa! 
A támogatást havonta, utólag folyósítják. A támogatás és a továbbfoglalkoztatási kötelezettség időtartama alatt elszámolást kell benyújtani a foglalkoztatási osztályhoz.

 

  • Környezetvédelmi termékdíj tanácsadás

A környezetvédelmi termékdíj bonyolult szabályozása nagy adminisztrációs terheket ró az érintett cégekre, a könyvelők legtöbbször nem is vállalják a termékdíjjal kapcsolatos feladatokat. 
Hogyan tudunk segíteni? A konzultáció során felmérjük, hogy az adott vállalkozás tevékenysége érintett-e a termékdíjjal. Ha igen, akkor megállapítjuk, hogy a jogszabály alapján milyen kötelezettségei, esetleg hiányosságai vannak a gazdálkodó szervezetnek. 
Kialakítunk egy jól átlátható nyilvántartási rendszert, amely alapján a bevallás elkészíthető. 

A termékdíj köteles termékek köre:

  • az akkumulátor,

  • a csomagolószer,

  • az egyéb kőolajtermék,

  • az elektromos, elektronikai berendezés,

  • a gumiabroncs,

  • a reklámhordozó papír,

  • az egyéb műanyag termék,

  • az egyéb vegyipari termék,

  • az irodai papír.

A teljesség igénye nélkül, az alábbi esetekben biztosan kell termékdíjat fizetnie: 

  • a vállalkozása termékdíj köteles terméket gyárt, vagy ilyen terméket harmadik országból vagy az Európai Unióból Magyarországra behoz,

  • bármilyen árut csomagolt formában harmadik országból vagy az Európai Unióból Magyarországra behoz,

  • a Csomagolószer Katalógusban megtalálható csomagolószert gyárt, vagy harmadik országból / Európai Unióból Magyarországra behoz,

  •  gumiabroncsot állít elő, vagy hoz be Magyarországra,

  •  egyéb kőolajterméket (kenőolajat) hoz be Magyarországra,

  •  belföldön előállított egyéb kőolajterméket (kenőolajat) megvásárol,

  •  nyomdák, akik reklámhordozó papírt állítanak elő (pl. plakátok, katalógusok, szórólapok, reklámújságok, prospektusok), 

  • elektromos, elektronikai berendezést gyárt és belföldre behoz,

  • szerződéssel termékdíj fizetési kötelezettséget átvállal.